Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hronské Kosihy

Základné informácie

Obec Hronské Kosihy leží na severovýchodnej časti Podunajskej nížiny, v doline Čajkovského potoka, cca 6 km severne od Levíc a cca 6 km JV od Tlmáč.Hranice katastrálného územia obce susedia s katastrom obcí: Hronské Kľačany, Podlužany, Nová Dedina, Čajkov, Rybník, Veľké Kozmálovce, Starý Tekov. Obec je od r. 2001 členom „Účelového združenia obcí čilejkárov“ so sídlom v Hronských Kosihách (H.Kosihy, Podlužany, Čajkov, od r. 2005 Nová Dedina), ktoré bolo vytvorené za účelom prípravy a realizácie stavby odvodnenia a čistenia odpadových vôd pre uvedené obce, ako i za účelom všeobecnej spolupráce. Obec je ďalej členom "Regionálneho združenia miest a obcí  Tekov“ (48 obcí) - s celoslovenskou pôsobnosťou na báze ZMOS a členom Záujmového regionálneho združenia miest a obcí Mochovce (90 obcí) - združeni obcí ktoré sa nachádzajú v 20 kilometrovom ochrannom pásme Mochoviec. Podľa výsledkov posledného sčítania ľudu, domov a bytov v roku 2011 je počet obyvateľov obce 662.

 

 


 

webygroup

dnes je: 18.8.2017

meniny má: Elena, Helena

Prerušenie distribúcie elektriny

Západoslovenská distribučná,a.s., Vám oznamuje,že z dôvodu vykonávania plánovanej práce na zariadeniach distribučnej sústavy bude dňa 21.8.2017,t.j. v pondelok, prerušená distribúcia elektriny v našej obci v čase od 7.30 hod. do 17.30 hod., a to od č.d.28 po č.d.138, vrátane lokality VINICE 1

VÝZVA NA ÚHRADU NEDOPLATKOV

Obecný úrad vyzýva občanov,ktorí majú nedoplatky na dani z nehnuteľnosti,dani za psa a poplatku za komunálny odpad,aby svoje záväzky voči obci neodkladne uhradili,najneskôr však do 30.septembra 2017.V opačnom prípade bude nutné vykonať vymáhanie týchto pohľadávok.


1859074

Úvodná stránka