Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hronské KosihyHľadať
 
 

Diskusné fórum

Pre možnosť diskutovať na fóre je potrebné sa zaregistrovať na stránke a prihlásiť sa.


 

Všeobecná diskusia

pridané 22.3.2017 16:11:55, IP: 78.98.77.187, starosta

Dane - odpoveď

Dobrý deň,
vážený občan, dovoľte krátku reakciu na Váš diskusný príspevok, týkajúci sa platenia dane za psa.
Predmetná daň sa vyrubuje v súlade so Všeobecne záväzným nariadením obce Hronské Kosihy č.02/2015.Návrh tohto VZN bol zverejnený na úradnej tabuli,na verejnej stránke obce v lehote 15 dní pred schválením OZ Hronské Kosihy a predmetné VZN §11násl.§12 mohli byť doplnené a prerokované OZ.K tomuto návrhu však neboli vznesené žiadne pripomienky.Čo sa týka poskytnutia protihodnoty za platenie daní, tak žiadna daň nie je odplatná.Obec financuje svoje potreby predovšetkým z vlastných príjmov, dotácií zo štátneho rozpočtu a z ďalších zdrojov.Nie je preto možné jednoznačne použiť prijaté finančné prostriedky z dane za psa na financovanie "iba" potrieb majiteľa psa.
Zároveň Vám ďakujem za vzorné plnenie si Vašich daňových povinností a starostlivosť o Vášho štvornohého miláčika.
Zostávam s pozdravom.

starosta


 
pridané 25.2.2017 21:53:24, IP: 195.91.43.129, koberec

Dane

Dane za psa. Chcem sa opýtať keď už je teda zo zákona denné že sa musia platí dane za psa aj keď mám psa na dvore, starám sa o neho aj o výkaly a ja palatim za neho daňe chcem vedieť čo mi obec zato dá alebo lepšie povedané zabezpečí ako napr.vybeh pre psov na venčenie alebo zberné sáčky alebo zberné koše. Nič také v našej obci som nepostrehol. A nepostrehol som napr ani to že ľudia by mali na takéto dane aspoň volake úľavy ktoré môžete dať. Takže platím daň a obec pre mňa ako majiteľa nič neurobí. Ďakujem za odpoveď. K.S


 
pridané 27.6.2013 13:41:34, IP: 158.193.216.133, regula

Možnosť využit služby DSL (internet, digitálna TV ....)

Dobrý deň
Vážený obyvatelia, chcel by som Vám dať do pozornosti, možnosť pripojenia k digitálnej televízii a internetu v našej obci. Asi po ročnom atakovaní firmy TELEKOM sa mi podarilo, dopracovať k dobudovaniu telekomunikačnej stanice umiestnenej v obci Hronské Kosihy v podobe dobudovania zariadení podporujúcich prenos DSL služby. Od tejto chvíle si môžete aktivovať v našej obci aj služby ako je digitálna televízia s množstvom TV staníc, alebo internetové pripojenie po metalickej sieti slovenských telekomunikácii (kábel pevnej linky). Mojím zámerom bolo zabezpečiť stabilný a pomerne rýchly internet. V tomto okamihu je možne pripojiť cca 50 domácností s poskytnutím rýchlosti internetu až do 10Mb (rýchlosť sťahovania viac než 500kB/s teda cca 0,5MB/s pri službe 5Mb internet, pri 10Mb samozrejme dvojnásobná rýchlosť). Pre viac informácii je možné kontaktovať:
p. Oravetz Štefan
mobil: 0914 702 955
0914 333 188
Email: stefan.oravetz@telekom.sk
Spoločnosť ďalej plánuje preinvestovať ďalšie prostriedky pre lepšiu kvalitu, prípadne pripojenie viacerých užívateľov.
Iba pre ukážku:
Neobmedzené množstvo TV staníc + neobmedzený internet (5MB) po dobu 6mesiacov za cenu asi 16€ (orientačná cena) a zvyšných 18mesiacov prechod na základný balík SK-CZ staníc (cca 30 TV staníc) + internet asi za 23€. Pripomínam že túto službu som použil iba ako cenovú ukážku prebiehajúcej akcie, samozrejme možnosť objednať si služby samostatne alebo v kombinácii TV+Internet+Pevná linka.

S pozdravom

Ing. Michal Reguľa
Katedra výkonových elektrotechnických systémov
Žilinská univerzita v Žiline
Elektrotechnická fakulta
Univerzitná 8215/1, 010 26 Žilina
tel. č.: 0908 480 563
e-mail: Michal.Regula@kves.uniza.sk

Michal Reguľa


 
pridané 4.9.2012 16:19:17, IP: 78.98.46.75, lkjhg

Zachovanie budovy ZOOV

Je potrebné zachovať budovu ZOOV na účel, na ktorý bola postavená ako napr.:
- Zachovanie pošty pre funkčnosť obce,
- pre starších občanov zriadiť zdravotnícke zariadenie , pritiahnuť do obce všeobecného lekára.
- potraviny, aj keď v menšom rozsahu príp. zriadiť obecné potraviny Opatrovateľská služba, ktorá poskytuje pomoc pre imobilných občanov
- Pre osamelých mobilných dôchodcov, ktorí majú záujem o obedy, vyčleniť priestor, aby sa mohli spoločne naobedovať.
- Vytvoriť klub mládeže pod dohľadom OÚ, resp. mládež.organizácie.
- Vytvoriť priestor pre ženy tancujúce ZUMBU a pod. aktivity napr. stolný tenis, šachy a pod..
- Vytvoriť priestor pre spoločenské udalosti – spoločenská miestnosť, kde by sa mohli konať malé oslavy, posedenia a kary.
- Miestnosť, kde by sa mohli stretávať ženy, mladí ľudia, ktorí by prejavili záujem o rôzne krúžky tak, ako v minulosti ( či už varenie, pečenie, háčkovanie, patch work, kurz počítačov a i.) tzn. klubovú miestnosť pre spoločenské organizácie, tak ich aktivovať a postupne pripraviť mladých ľudí na rôzne spoločenské funkcie pre obec.

A mnohé iné aktivity, o ktoré by občania prejavili záujem!!!

ja


 
pridané 3.8.2012 10:04:44, IP: 195.91.11.177

Anketa - september 2012

Chcem reagovať na Zámery OZ a to konkrétne na rekonštrukciu budovy ZOOV ( pošta), kde sú zviditeľnené dve ponuky na "Zámer OZ na prestavbu tejto budovy na 11 bytov" a druhý zámer na "Rekonštrukciu a modernizáciu tejto budovy" s využitím na občiasku vybavenosť". Bola by som rada, keby sa ľudia o týchto dvoch zámeroch dozvedeli viac, aby prvý septembrový týždeň vedeli o čom má byť pripravovaná anketa, v ktorej sa môžu vyjadriť za prestavbu alebo rekonštrukciu budovy. Verím tomu, že v týchto dňoch si budú môcť na dverách do budovy ZOOV prečítať nie len ponuku na prestavbu bytov ( Zámer OZ), ale aj druhú ponuku a to na ronštrukciu budovy so zámerom ponechať túto budovu pre občanov a vybudovať v nej občiansku vybavenosť. Očakávam, že to občanov nasmeruje na našu obnovenú obecú web stránku, kde si budú môcť prezrieť tieto dva návrhy v pohodlí svojho domova.

Čo sa týka web stránky, tiež by som niektoré veci možno na stránku nedávala, ako sú prekliky na ministerstvá, neviem kto z radových občanov to využije, možno by som virtuálny cintorín dala niekam dole a nie medzi prvé informácie o našej obci, snáď sme mohli už mať virtuálny cintorín aj na vyššej úrovni, kde by občania, ktorí nebývajú už v našej obci, ale majú tam pochovaných svojich blízkych mohli aj zapáliť sviečku ( prípadne, keď už to nemáme na stránke, tak to ponúknuť ako službu). Zároveň by som očakávala v rubrike " Zámery OZ" viac zámerov, snáď nemajú na nadchádzajúce dva roky len tento jeden zámer??? Hlavne by ma zaujímala výstavba kanalizácie, na ktorú čakajú aj viacerí občania, čo sa pre to robí alebo nerobí atď. Jednoducho povedané, očakávala by som viac informácií o aktivitách OZ.

anka


 
pridané 1.8.2012 12:58:34, IP: 87.197.121.164, starosta

Uvítame pomoc

Ďakujem za prvé príspevky do diskusie a zároveň budem na ne reagovať.Poprosím Vás všetkých o pomoc pri výstavbe tejto webovej stránky obce a my,ako jej tvorcovia budeme vďační za každý dobrý nápad,či rozumnú radu.Veľmi by sme ocenili konkrétne návrhy na jej zlepšenie,pretože ak napíšete iba to že "niečo by tam byť nemalo a niečo treba vylepšiť",tak na to môžeme len veľmi ťažko reagovať k Vašej spokojnosti.Naozaj v tomto momente nedokážeme z takéhoto poznatku viac vydedukovať.

Čo sa týka mladých,rád sa s Vami kedykoľvek stretnem a preberiem Vašu požiadavku.Som za to aby sa naša mládež mala kde stretávať a zmysluplne tráviť voľný čas,ale aj k tomu potrebujem z Vašej strany dodržiavanie dohodnutých pravidiel,zmysel pre zodpovednosť za zverené priestory a vzájomnú dôveru.Zastavte sa u mňa a budeme spoločne hľadať riešenie.

Na záver....možno by bolo lepšie vedieť s kým komunikujeme a verejne sa prihlásiť k svojmu názoru...Ale nie je to podmienka...

starosta


 
pridané 30.7.2012 13:16:47, IP: 178.40.122.129, asdfg

Viac priestoru pre mladých !!!


 
pridané 30.7.2012 09:10:42, IP: 178.40.122.129, lkjhg

Rekoštrukcia budovy OK

Som rada, že môžeme na stránke našej obce diskutovať. Potešilo ma, že sa naši poslanci snažia a sú ochotní komunikovať s našimi občanmi. Stránka je super !!! niektoré veci by som tam síce nedávala, aby toho nebolo veľa a niektoré by som ešte zdokonalila.

ja


 
pridané 17.7.2012 11:12:39, IP: 87.197.121.164, starosta

Privítanie

Vážení občania,vítam Vás na diskusnom fóre obce Hronské Kosihy,kde môžete vyjadriť svoje pripomienky,názory,podnety a pod.

starosta


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka