Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hronské KosihyHľadať
 
 

Materská škola

Riaditeľka MŠ : Mgr.Jana Tuhá

Učiteľka MŠ : Beáta Tumová

 

Školská jedáleň :                      

Kuchárka : Lýdia Vargová

Vedúca ŠJ : Eva Palkovičová

 

Upratovačka :         

Silvia Senešiová                  

 

 


 

BEZPEČNE NA CESTÁCH V MŠ HRONSKÉ KOSIHY

Dňa 30.9.2013 sa v materskej škole v Hronských Kosihách uskutočnil jeden z ďalších dopravných dní, ktoré môže materská škola uskutočňovať vďaka projektu Dopravko, ktorý podporila Nadácia pre deti Slovenska a Samsung Electronics Slovakia sumou 3500 eur prostredníctvom grantového programu Rád chodím do škôlky. Materskú školu navštívili detičky z partnerskej materskej školy Čajkov a spolu s deťmi z MŠ Hronské Kosihy zažili športové dopoludnie, ktoré bolo zamerané najmä na zblíženie sa  detí a vytváranie nových priateľstiev, pričom si však rozvíjali pohybové zručnosti a schopnosti na bicykloch, kolobežkách a odrážadlách. Deti sa zároveň oboznamovali s pravidlami bezpečného správania sa na cestnej premávke, spoznávali aj dopravné značky a riadili sa semaforom. Deti  si prekonávaním prekážok- bicyklovaním pomedzi kužele, kto príde prvý do cieľa na odrážadlách rozvíjali svoje pohybové zručnosti.        
Spoločne sme si zhotovili  technikou krčenia papieru semafor, namaľovali sme si dopravné tričká, zahrali sme  sa edukačnú hru: „Chodíme po chodníkoch, priechod pre chodcov“. Počas dňa si deti našli veľa nových kamarátov, nadviazali sa nové priateľstvá a pani učiteľky si vymenili cenné rady a skúsenosti ktoré nadobudli pri práci s deťmi. Popri praktických cvičeniach na dopravných prostriedkoch sme sa naučili jednoduchú pieseň o dopravných prostriedkoch. Deti hádali hádanky o dopravných prostriedkoch a na záver spoločného podujatia dostali  na pamiatku na príjemne a efektívne strávené spoločné chvíle malý darček- autíčko, aby sme nezabudli ako nám bolo spolu dobre. Keďže naše detičky zvládli rôzne dopravné situácie, vedia prečo musíme používať reflexné vesty, vedia po ktorej strane chodíme po ceste ak sme účastníkmi cestnej premávky ako chodci, poznajú niektoré dôležité dopravné značky a vedia aj na čo slúži semafor, tak za odmenu dostali aj detský vodičský preukaz, ktorý ich oprávňuje jazdiť na dopravných prostriedkoch, ktoré máme zakúpené v materskej škole. 

Veríme že práve takýmito dopravnými hrami  v našej materskej škole v Hronských Kosihách prispejeme k zníženiu nehodovosti na cestách, ktorá je zapríčinená deťmi a že tieto hry budú prínosom pre deti navštevujúce našu materskú školu.
                                                                                                                        riaditeľka  MŠ
                                                                                                                      Mgr. Jana Tuhá.    


 

Dopravko

Dopravko

Dopravko
Autor: Obec

Dopravko

Dopravko
Autor: Obec

Dopravko

Dopravko
Autor: Obec

Dopravko

Dopravko
Autor: Obec


 
 
Dopravko

Dopravko
Autor: Obec


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka