Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hronské KosihyHľadať
 
 

Základné informácie

Obec Hronské Kosihy leží na severovýchodnej časti Podunajskej nížiny, v doline Čajkovského potoka, cca 6 km severne od Levíc a cca 6 km JV od Tlmáč.Hranice katastrálného územia obce susedia s katastrom obcí: Hronské Kľačany, Podlužany, Nová Dedina, Čajkov, Rybník, Veľké Kozmálovce, Starý Tekov. Obec je od r. 2001 členom „Účelového združenia obcí čilejkárov“ so sídlom v Hronských Kosihách (H.Kosihy, Podlužany, Čajkov, od r. 2005 Nová Dedina), ktoré bolo vytvorené za účelom prípravy a realizácie stavby odvodnenia a čistenia odpadových vôd pre uvedené obce, ako i za účelom všeobecnej spolupráce. Obec je ďalej členom "Regionálneho združenia miest a obcí  Tekov“ (48 obcí) - s celoslovenskou pôsobnosťou na báze ZMOS a členom Záujmového regionálneho združenia miest a obcí Mochovce (90 obcí) - združeni obcí ktoré sa nachádzajú v 20 kilometrovom ochrannom pásme Mochoviec. Podľa výsledkov posledného sčítania ľudu, domov a bytov v roku 2011 je počet obyvateľov obce 662.

 

 


 

dnes je: 20.1.2019

meniny má: Dalibor

ZVEREJNENIE ZÁMERU PRENAJAŤ NÁJOMNÝ BYT

Obec Hronské Kosihy v zmysle zákona č.138/1991 Zb. o majetku obcí a VZN 01/2016,ktorým sa ustanovujú podmienky prideľovania a správy nájomných bytov vo vlastníctve obce Hronské Kosihy,postavených s podporou štátu a z rozpočtu obce,z v e r e j ň u j e zámer prenajať 2-izbový byt v Nájomnom bytovom dome 12 b.j. v obci Hronské Kosihy

ZVEREJNENIE VÝZVY ZSDI

Na základe žiadosti spoločnosti Západoslovenská distribučná,a.s.,zverejňujeme Výzvu pre majiteľov nehnuteľností vo veci odstránenia a okliesnenia stromov a iných porastov ohrozujúcich bezpečnosť a spoľahlivosť prevádzky elektrických vedení.Zároveň zverejňujeme Upozornenie vo veci orezu a výrubu stromov. Obec Hronské Kosihy zároveň zverejňuje Výzvu/oznámenie o vstupe verejnou vyhláškou.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka