Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce Hronské KosihyHľadať
 
 

Základné informácie

Obec Hronské Kosihy leží na severovýchodnej časti Podunajskej nížiny, v doline Čajkovského potoka, cca 6 km severne od Levíc a cca 6 km JV od Tlmáč.Hranice katastrálného územia obce susedia s katastrom obcí: Hronské Kľačany, Podlužany, Nová Dedina, Čajkov, Rybník, Veľké Kozmálovce, Starý Tekov. Obec je od r. 2001 členom „Účelového združenia obcí čilejkárov“ so sídlom v Hronských Kosihách (H.Kosihy, Podlužany, Čajkov, od r. 2005 Nová Dedina), ktoré bolo vytvorené za účelom prípravy a realizácie stavby odvodnenia a čistenia odpadových vôd pre uvedené obce, ako i za účelom všeobecnej spolupráce. Obec je ďalej členom "Regionálneho združenia miest a obcí  Tekov“ (48 obcí) - s celoslovenskou pôsobnosťou na báze ZMOS a členom Záujmového regionálneho združenia miest a obcí Mochovce (90 obcí) - združeni obcí ktoré sa nachádzajú v 20 kilometrovom ochrannom pásme Mochoviec. Podľa výsledkov posledného sčítania ľudu, domov a bytov v roku 2011 je počet obyvateľov obce 662.

 

 


 

dnes je: 25.3.2019

meniny má: Marián

Rozhodnutia - Platobné výmery

Vážení občania, oznamujeme Vám,že na obecnom úrade si môžete prevziať Rozhodnutia/ platobné výmery/ za daň z nehnuteľnosti,daň za psa a poplatok za komunálny odpad.Úhradu môžete realizovať v hotovosti do pokladne OcÚ,príp. na účet uvedený v Rozhodnutí.

Darujte 2% zo svojich daní

Výbor TJ AB Vám oznamuje,že Občianske združenie "Telovýchovná jednota AB Hronské Kosihy", IČO:31102174, bolo zaregistrované ako príjemca 2% z dane. Za poukázanie Vašich 2% z dane Vám vopred ďakujeme.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka